Jak na zdravé a krásné vlasy: Základem je pravidelná péče

Zdravé a krásné vlasy jsou naší pýchou a zvedají nám mnohdy sebevědomí. Jsou často tou první charakteristikou, které si na vás okolí všímá. Proto je chce každý z nás mít husté, pevné, lesklé a dobře vypadající. Jenže jak toho docílit v době, kdy na jejich vzhled a zdraví působí tolik špatných vlivů? Vše začíná od špatné životosprávy, stresu, sluníčka a kouření, a pokračuje přes používání nadměrného množství léků a chemikálií až po špatnou péči, kterou vlasům věnujete.

 

Pozor na špatnou úpravu vlasů

V dnešní době je mnoho možností, jak lze upravovat své vlasy do účesu, kterého chcete docílit. Ne všechny jsou však dobré a svědčí vašim vlasům. Moderní doba přeje novým výzvám a vzhledům, a tak často používáme nadměrné množství produktů na styling, úpravu účesu. Nemluvě o technických vymoženostech, jako jsou žehličky, kulmy či fény. A barvení vlasů a další „chemické“ úpravy jsou dnes považovány za samozřejmou součást péče o vzhled. To vše má ovšem značný dopad na zdraví vašich vlasů. Jsou mnohdy zkřehlé, polámané a matné. Někdy se se svým kadeřníkem radíme dokonce o spálených vlasech a roztřepených konečcích.

 

Pravidelná péče o vlasy je základ

Pro viditelně krásný a zdravý vzhled je zapotřebí náležité péče o vlasy. Ideální je pravidelně se svěřovat do rukou odborníků, kteří moc dobře vědí, co vše vaše vlasy potřebují. Od rozumného střihu přes barvení až po kosmetickou péči, jež jim dodá vitalitu a sílu. Chcete se o své vlasy dobře postarat, ale zároveň ušetřit mnohdy nemalé prostředky za kadeřníka? Pak se o ně postarejte sami už při prvotní péči o ně, a nakupte a používejte jen opravdu kvalitní přípravky, jak na mytí a barvení, tak i na regeneraci. Myslete i na to, že každé vlasy si žádají jiný přístup či kosmetiku. Ať už máte vlasy jemné, suché, mastné nebo kudrnaté. Zapomínat byste neměli ani na potřebné vitamíny pro váš organismus, které se také podepíší pozitivním způsobem na zdraví vašich vlasů.

 

Kvalitní produkty a přístroje

Jak už jsme uvedli, hodně záleží na produktech, které na vlasy při péči o ně používáte. Nebojte se klidně na základě doporučení vyzkoušet i něco nového, ideálně vyrobeného na přírodní bázi, abyste zbytečně nezatěžovali nejen své vlasy, ale ani pokožku hlavy a vlasové kořínky,  jejichž dobrý stav je tím skutečným základem zdravých a pevných vlasů. Pravidlo nejvyšší kvality pak platí nejen při volbě kosmetických přípravků, ale i všech pomůcek a přístrojů, které na úpravu vlasů používáte. Ty bývají často podceňovány, a tak se stav vlasů nemusí lepšit ani při používání těch nejkvalitnějších přípravků. Například u kartáčů je lepší si raději připlatit a koupit opravdu kvalitní, ideálně s nylonovými štětinami.

Trpíte-li roztřepenými konečky, je to často způsobeno nesprávnou kulmou nebo žehličkou na vlasy, která je pak viditelně poškozuje. Abyste se podobným rizikům vyhnuli, doporučujeme novinku od společnosti Philips, která přináší na trh inovativní řadu žehliček a kulem Philips StraightCare Prestige Sublime Ends a Vivid Ends.

 

 

Autor: Jolana Holáňová (redaktorka)
Další články ze sekce KRÁSA a ZDRAVÍ
Datum: 09.02.2018

 
 

CARSHOUSE
Vše o luxusních autech... A nejen o nich

LUXURYHOUSE
Svět luxusu, módy a doplňků...

Kadeřník KOMOhair
Kadeřnické studio v Praze - Holešovicích

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

LUXUSNÍPLÁŽE.cz
...ty nejkrásnější pláže a destinace

zpět Úvod / rubriky / KRÁSA a ZDRAVÍ / Jak na zdravé a krásné vlasy: Základem je pravidelná péče

Aktuální číslo:
CARS HOUSE 2019

Kalendář akcí

Dnes je 23. ledna 2019, svátek má Zdeněk.

Nejbližší akce:

>>> další akce

MENHOUSE.cz
luxusní pánský portál

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNÍPLÁŽE.cz
...ty nejkrásnější pláže a destinace

LUXURYHOUSE
nový lifestylový časopis

CARSHOUSE
Vše o luxusních autech... A nejen o nich

ZEN SPA
Thajské masáže & spa

GASTROHOUSE
Portál o moderní gastronomii...

Kadeřník KOMOhair
Kadeřnické studio v Praze - Holešovicích

ŠéfredaktorZaVolanem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty