Cesta k mladistvému a dokonalému vzhledu – pečujte šetrně o vlasy i pleť!

Mrazivé zimní měsíce dávají kůži a vlasům pořádně zabrat. Není proto divu, když s příchodem jara zjistíte, že vaše pleť i vlasy jsou suché, matné a bez života. Vše se však dá s náležitou péčí napravit. 

Péče zevnitř

Ať už se jedná o kůži, nehty nebo vlasy, klíčová je výživa zevnitř. Pokud tedy chcete napravit spáchané škody, zaměřte se na svůj jídelníček a pitný režim. Suchá pleť a vlasy značí, že možná málo pijete. Nedostatek tekutin je dost častý problém, se kterým se potýká velké množství žen, a může mít nejenom negativní na celkový vzhled, ale může také vyústit v mnohem závažnější zdravotní problémy. Jestliže tedy máte s pitným režimem problémy, vyzkoušejte některé aplikace, které pití připomínají v různých časových intervalech.

Suché třepivé vlasy a lámavé nehty zase mohou poukazovat na nedostatek vitamínů či minerálů, které tělo nutně potřebuje ke správné funkci. Doplňte proto jídelníček o ovoce a zeleninu, popřípadě zvažte doplňky výživy.

 

Péče zvenčí

Starat se o krásu samozřejmě musíte i zvenčí. V případě poničených vlasů rovnou zapomeňte na jakékoliv chemické preparáty. To nejhorší, co byste mohli udělat, je na poškozené vlasy aplikovat barvu na vlasy. Jestliže však trváte na barvení, zvolte raději šetrnou přírodní variantu – barvení hennou. Podpořit růst vlasů a zlepšit jejich kvalitu pomůže také brazilský keratin, který vlas obalí, zacelí a zanechá jej lesklý a vyživený.

Péče o suchou a podrážděnou kůži nejlépe obstarají přírodní krémy bez parabenů a silikonů. Obzvláště pozor si dávejte při odstraňování chloupků. Žiletka by mohla kůži rozdrásat a vyvolat nežádoucí reakci. Mnohem lepší je depilovat pomocí cukrové pasty či vosku.

Také nehty potřebují péči. Lámavé a měkké nehty můžete ošetřit pomocí různých přírodních vodiček a zábalů. Jejich přirozený vzhled pak můžete podpořit manikúrou či pedikúrou.

 

A jak o sebe pečujete vy?

 

Autor: redakce
Další články ze sekce KRÁSA a ZDRAVÍ
Datum: 16.05.2018

 
 

CARSHOUSE
Vše o luxusních autech... A nejen o nich

LUXURYHOUSE
Svět luxusu, módy a doplňků...

Kadeřník KOMOhair
Kadeřnické studio v Praze - Holešovicích

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

LUXUSNÍPLÁŽE.cz
...ty nejkrásnější pláže a destinace

zpět Úvod / rubriky / KRÁSA a ZDRAVÍ / Cesta k mladistvému a dokonalému vzhledu – pečujte šetrně o vlasy i pleť!

Aktuální číslo:
CARS HOUSE 2019

Kalendář akcí

Dnes je 23. ledna 2019, svátek má Zdeněk.

Nejbližší akce:

>>> další akce

MENHOUSE.cz
luxusní pánský portál

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNÍPLÁŽE.cz
...ty nejkrásnější pláže a destinace

LUXURYHOUSE
nový lifestylový časopis

CARSHOUSE
Vše o luxusních autech... A nejen o nich

ZEN SPA
Thajské masáže & spa

GASTROHOUSE
Portál o moderní gastronomii...

Kadeřník KOMOhair
Kadeřnické studio v Praze - Holešovicích

ŠéfredaktorZaVolanem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty