Ušetřete s dotacemi programu Nová zelená úsporám

Ceny energií stoupají raketově vzhůru a nic nenasvědčuje tomu, že by se to v příštích letech mělo změnit. Využijte proto dotací Ministerstva životního prostředí v rámci programu Nová zelená úsporám, které v dlouhodobém horizontu rozhodně uleví vaší peněžence.

Jejich cílem totiž je úspora energií, jež se prakticky celosvětově dostává na pořad dne. Té můžete docílit několika způsoby. Naše babičky šetřily tak, že si po večerech svítily svíčkami. Vy na to nemusíte jít tak drasticky.

 

Netopte pánu Bohu do oken

 

O to, abyste ale netopili pánu Bohu do oken, jak se lidově říká, byste se ovšem postarat měli. Řešením je například kompletní rekonstrukce domu s cílem maximálně zamezit tepelným ztrátám a teplo zkrátka udržet v domě. To totiž bývá kamenem úrazu nejenom u starších objektů.

 

 

Rekonstrukce od podlahy

 

K tomu, aby zásahy do vašeho objektu byly co nejefektivnější, byste to měli vzít tzv. od podlahy. Ministerstvo životního prostředí je v tomto ohledu docela štědré. Majitelům rodinných domů nabízí přispět až 5 milionů korun ve výši 50 % uznaných nákladů a majitelé bytových domů mohou dosáhnout až na 10 milionů Kč a 20 % uznaných nákladů. To už jsou dost vysoké částky, jež stojí za to využít. MZP navíc nově proplácí i úpravy prováděné tzv. svépomocí, což otevírá možnosti zručným kutilům, kteří jsou zvyklí pracovat na svém domě sami.

 

 

Čím více investujete, tím více od státu získáte

 

Čím komplexněji navíc k rekonstrukci přistoupíte a čím vyšší částku do zkvalitnění svého bydlení investujete, tím vyšší dotaci získáte. Další bonusy na vás čekají při využití Kotlíkových dotací. Buďme ale konkrétní. Předmětem dotace jsou v první řadě zateplení fasády, podlahy, střechy, výměna oken, dveří a modernizace vytápění. Tedy výměna kotle na tuhá paliva za modernější a tudíž ekologicky šetrnější zdroj tepla. Zkrátka nepřijdou ani ti, v jejichž hledáčku zájmu je fotovoltaická elektrárna či solární ohřev vody. I ty totiž představují znatelnou úsporu stejně jako třeba tzv. zelená střecha, tedy ozeleněná plocha na střeše budovy.

  

Zajímá vás, jak ušetřit za energie? Potřebujete poradit se zateplením domu, dotacemi nebo třeba s volbou vhodného vytápění? Na webu E.ON Rádce najdete mnoho praktických tipů a triků pro úspory elektřiny a plynu v domácnosti a můžete si zde snadno  domluvit osobní, telefonickou či emailovou konzultaci s energetickým poradcem.

 

 

Autor: M. Vaněk | Luxuryhouse.cz
Další články ze sekce HOUSEHouse
Datum: 03.10.2018

 
 

CARSHOUSE
Vše o luxusních autech... A nejen o nich

LUXURYHOUSE
Svět luxusu, módy a doplňků...

Kadeřník KOMOhair
Kadeřnické studio v Praze - Holešovicích

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

LUXUSNÍPLÁŽE.cz
...ty nejkrásnější pláže a destinace

zpět Úvod / rubriky / HOUSEHouse / Ušetřete s dotacemi programu Nová zelená úsporám

Aktuální číslo:
CARS HOUSE 2019

Kalendář akcí

Dnes je 21. února 2019, svátek má Lenka.

Nejbližší akce:

>>> další akce

MENHOUSE.cz
luxusní pánský portál

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNÍPLÁŽE.cz
...ty nejkrásnější pláže a destinace

LUXURYHOUSE
nový lifestylový časopis

CARSHOUSE
Vše o luxusních autech... A nejen o nich

ZEN SPA
Thajské masáže & spa

GASTROHOUSE
Portál o moderní gastronomii...

Kadeřník KOMOhair
Kadeřnické studio v Praze - Holešovicích

ŠéfredaktorZaVolanem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty