Postavit zahradní domek není věda, pokud si koupíte stavebnici

Zahradní domek je v současné době jednou z nenahraditelných součástí moderních zahrad, přičemž jeho využití je opravdu široké. Uschováte do něj například zahradní techniku a nářadí, stejně tak poslouží i jako království pro vaše ratolesti. Postavit si zahradní domek můžete svépomocí, nicméně stálo by vás to poměrně dost času a nervů. Ideální je sáhnout spíše po skládačce, kterou seženete v takřka každém velkém hobby marketu.

Co se cenového rozpětí týče, je opravdu široké. Sehnat můžete model za 7 000 korun, ale klidně i dřevěné stavení za 40 000 korun. Prvně si tedy ujasněte, kolik jste ochotni do zahradního domku investovat, protože od rozpočtu se bude odvíjet výběr konkrétního řešení.

S podlahou, nebo bez podlahy?

Pokud se podíváte do nabídky hobby marketů, zahradní domek je k dostání v několika různých provedeních. Chcete variantu s podlahou, nebo raději bez podlahy? Druhá zmíněná možnost je o něco málo levnější, ovšem počítejte s tím, že je nezbytné takový domek nainstalovat na pevnou a rovnou plochu, tedy na betonový podklad, zámkovou dlažbu a podobně.

Dále se zahradní domky liší rozměry, což zvolíte zřejmě dle prostorových možností vaší zahrady. Větší zahradě určitě bude slušet stavení s rozměry 4 × 4 metry, zatímco menšímu dvorku zase 2,5 × 2,5 metru.

Stejně tak by vás měla zajímat střecha. Chtěli byste střechu sedlovou, plochou nebo pultovou? V neposlední řadě se budete rozhodovat pro konkrétní dekor dřeva.

Příprava místa pro zahradní domek

Dřevo je materiál, jenž si příliš nerozumí s vlhkostí a vodou, a proto je nezbytné připravit podloží opravdu pečlivě, neboť tím zajistíte delší životnost zahradního domku. Jestliže jste se rozhodli pro zahradní domek s dřevěnou podlahou, stačí vyrýt vrchní vrstvu hlíny, vysypat prostor štěrkem a na něj teprve položit zahradní domek. Případně je možné pouze na trávu naskládat cihly či zakoupit betonové dlaždice. U stavebnic navíc máte k dispozici podrobný návod, jenž obsahuje i postup, jak vytvořit místo pro zahradní domek.

Jak zahradní domek smontovat?

Stavebnice jsou oblíbené především pro jednoduchou a rychlou montáž. Pokud byste se rozhodli nakoupit si vlastní materiál a vytvořit zahradní domek svépomocí, možná byste zešedivěli, protože takovou práci je nezbytné pečlivě naplánovat. Zapomenout nesmíte na spojovací materiál, přesné rozměry dřevěných prken a podobně. U stavebnice vám takové starosti odpadají. Dostanete prostě jen všechny prvky, které smontujete podle návodu.

Plastový domek jako levná alternativa

Jestliže vám přijdou dřevěné zahradní domky příliš drahé, sehnat se dají ještě v plastovém provedení, nicméně nevyznačují se tak dlouhou životností. Plast navíc nezapadne do zahrady tak přirozeně jako dřevo. Plastové domky jsou vhodné spíše pro děti na hraní než na uskladnění zahradních potřeb.

Kde koupit zahradní domek?

Současný trh je opravdu pestrý. Existuje nespočetné množství hobby marketů, kde seženete různé zahradní domky. Jestliže však chcete vsadit na ověřeného prodejce, není nic jednoduššího než se obrátit na řetězec Baumax. Přímo na webových stránkách https://www.baumax.cz/zahradni-domky/ můžete najít kompletní nabídku zahradních domků, kterou si vyfiltrujete podle toho, co od stavení požadujete. Jakou chcete tloušťku stěn? Z jakého materiálu by měl domek být? Jak velký zahradní domek potřebujete? Do jaké ceny byste se chtěli vlézt? Jakmile dané údaje vyplníte vlevo do formuláře, zobrazí se vám optimální řešení, které vám bude vyhovovat po všech stránkách. Potěší vás také přijatelné ceny, vysoká kvalita zpracování a podrobně zpracovaný manuál, podle něhož smontujete domek raz dva.

 

Autor: redakce
Další články ze sekce HOUSEHouse
Datum: 24.04.2019

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

zpět Úvod / rubriky / HOUSEHouse / Postavit zahradní domek není věda, pokud si koupíte stavebnici

Aktuální číslo:
CARS HOUSE 2019

Kalendář akcí

Dnes je 24. srpna 2019, svátek má Bartoloměj.

Nejbližší akce:

30.10.2019
Cena za něžnost | Divadlo Na Maninách
>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

ZEN SPA
Thajské masáže & spa

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty