Otevřená kuchyně aneb Moderní multifunkční prostor vašeho domova

Dávno pryč jsou doby, kdy jsme každou jednotlivou místnost svého domova striktně oddělovali zdmi a pevně definovali jejich funkce. Dokonalým příkladem, který je už samozřejmostí snad všech moderních domovů, je propojení kuchyně a obývacího pokoje. Toto spojení nám dovoluje trávit ještě více času pohromadě s našimi nejbližšími a zároveň využívat prostor mnohem více naplno. Co spojení kuchyně a obýváku nabízí za výhody o proč byste se i v tomto případě měli obrátit na specializované kuchyňské studio?  

Otevřená kuchyně aneb Moderní multifunkční prostor vašeho domova

 

Správný tvar linky jako základ 

Asi každý z nás někdy v životě v takovém bytě byl. Je fenoménem panelových domů a starších bytovek. Byt sám o sobě není ani tak malý, ale svým uspořádáním male působí. Je totiž “rozsekaný” do malých pokojů s přesně stanovenou funkcí i definicí, koho v nich nejčastěji najdeme. Doba a náš životní styl se ale naštěstí mění. Chceme trávit více času společně, sdílet okamžiky pospolu a žít v prostorech, které jsou otevřené, vzdušné a nepůsobí stísněně. Chceme-li prostor spojené kuchyně a obývacího pokoje využít do absolutního maxima jeho potenciálu, základem je výběr správné kuchyňské linky a také její orientace.

Větší prostor vám umožňuje více se odvázat a v podstatě žádná kuchyně není nesplnitelná. Rozhodně proto využijte příležitosti a pro nalezení nejlepšího možného řešení navštivte profesionální kuchyňské studio. Spojení kuchyně a obývacího pokoje udělá z daného prostoru nejrušnější místo vašeho domova. Je příjemné zde mít přehled o tom, co se děje, a také kontakt se společností. Abyste nebyli nebo nemuseli být ke společnosti a k dění otočení zády, skvělým řešením je například nyní velmi oblíbený středový ostrůvek nebo kuchyňská linka do tvaru “U”. 

Otevřená kuchyně aneb Moderní multifunkční prostor vašeho domova 

Všichni společně 

Přišla návštěva? Díky obývacímu pokoji a kuchyni dohromady nebude stát nikdo mimo hlavní dění. A to ani při přípravě pochoutek, vaření či úklidu nádobí. Kromě výběru linky a jejího vhodného tvaru si v kuchyňském studiu nechte poradit i s uspořádáním úložného prostoru a rozmístěním spotřebičů. Dnešní kuchyně na míru posouvají řešení “na míru” ještě dál, než jsme byli doposud zvyklí.

Současným hitem jsou tzv. ergonomické kuchyně, které nabízejí navržení nové kuchyně nejen pro konkrétní možnosti prostoru, ale zohledňují i vaši výšku, snaží se o maximální úsporu vašeho pohybu a kvalitní řešení úložného prostoru. V moderní a dobře navržené kuchyni není nic daleko a ani vysoko. V takové kuchyni, i když na vás zbyla příprava pohoštění, vaření slavnostního rodinného oběda nebo večeře, budete svým přátelům i rodině nablízku a žádná zábava, sklenička vína ani příjemný rozhovor vám neuteče! 

Otevřená kuchyně aneb Moderní multifunkční prostor vašeho domova 

Místo pro povinnosti, zábavu i běžné činnosti 

Kuchyně a obývací pokoj jsou bezpochyby hlavním dějištěm běžného rodinného života. Společné debaty nad každodenními problémy, stolování, pracovní i školní domácí příprava i zábava. Ve správném kuchyňském prostoru, zvláště pokud nemáte jídelnu, by nemělo chybět vhodné posezení. I v tomto případě může perfektně posloužit středový kuchyňský ostrůvek, který lze velmi snadno proměnit s pomocí několika židlí ve snídaňový bar, příjemné pracovní místo pro home office i dělání úkolů s malými školáky, kteří vyžadují nejen dohled, ale třeba i nějakou tu vaši pomoc s násobilkou a dalším učením.

S pomocí zkušeného návrháře kuchyní můžete vytvořit kuchyňské posezení, které bude perfektně vyhovovat vašim požadavkům a představám nyní a zároveň naplní i požadavky do budoucna. Což je velká výhoda nejen pokud žijete zatím sami a rozrůstání rodiny je zatím v nedohlednu, tak i v případě, když toužíte po prakticky zařízeném a vyhovujícím prostoru až vaše dospívající děti vyletí z hnízda a počet obyvatel domácnosti se sníží. 

Otevřená kuchyně aneb Moderní multifunkční prostor vašeho domova  

Spojení kuchyně a obývacího pokoje je výborná příležitost, jak vašemu domovu dodat opravdu živoucí srdce a vytvořit dokonale příjemný prostor, který bude každý den objímat vás a také srdečně vítat vaše návštěvy. Nepromeškejte příležitost a korunujte tuto hlavní společenskou místnost moderní a stylovou kuchyní svých snů!

 

   

Zdroj foto: Kuchar-kuchyne.cz

 

Autor: redakce
Další články ze sekce HOUSEHouse
Datum: 13.01.2022

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / HOUSEHouse / Otevřená kuchyně aneb Moderní multifunkční prostor vašeho domova

Aktuální číslo:
Zveme vás do kina: Haftaňan a tři mušteriéři

Kalendář akcí

Dnes je 23. května 2022, svátek má Vladimír.

Nejbližší akce:

>>> další akce

Anketa

Kde letos strávíte dovolenou?

Celkem hlasovalo 5677 lidí.

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu: