Nerezové dřezy na několik dekád? Ano, pokud se o ně dokážete starat

Nerezové dřezy jsou vyrobeny z kvalitní ušlechtilé oceli, tzv. potravinářské nerez oceli, která je odolná proti jedlým kyselinám.

I přesto na povrchu dřezu dlouhodobě nenechávejte potraviny nebo suroviny, jež mají tendenci naleptávat, například ovocné šťávy, sůl, slanou vodu, ocet, hořčici nebo majonézové výrobky, vyhnete se tak vzniku skvrn na povrchu.

Starý nerezový dřez jako nový

Kvalitní nerez je odolný vůči usazování vodního kamene. Pokud se ale na povrchu přesto usazuje, je možné, že vaše domácnost patří do oblasti s tvrdou vodou.

Jako prevence proti usazování vodního kamene působí nejlépe, když jej po každém použití opláchnete, otřete jemným měkkým hadříkem namočeným v saponátu, znovu omyjete a následně vysušíte suchým hadříkem. Necelá minuta každodenní péče o dřez zajistí, že bude dlouho vypadat jako nový.

K čištění je možno použít běžné jemné čistící přípravky určené pro nerez. V žádném případě nepoužívejte ocelové drátěnky nebo jiné abrazivní čisticí prostředky (např. na bázi písku), které by mohly povrch dřezu poškrábat nebo odřít.

Nikdy nepoužívejte čisticí prostředky na stříbro, ocelovou vlnu na cídění, různá bělidla a dezinfekce či jiné látky obsahující chlór nebo jeho deriváty, které mohou dřez trvale poškodit.

Zabraňte tomu, aby nerez přišel do styku s kyselinami. Pokud se tak stane, je ho nutno ihned umýt větším množstvím teplé vody a vytřít do sucha.

Korodující předměty nebo sůl mohou dřez trvale poškodit

Na dřezech nenechávejte ležet žádné předměty podléhající korozi – jako např. nádoby a nářadí z povrchově nechráněné uhlíkové oceli.

Tyto předměty by mohly při dlouhodobém styku s mokrou plochou zkorodovat a zanechat na nerezové oceli těžko odstranitelné skvrny nebo způsobit trvalé poškození nerezového povrchu. I když je nerez kvalitní a odolný materiál, nepleťte si ho s krájecím prkénkem.

Krájení na odkapávači by váš dřez zbytečně poškrábalo, vždy proto použijte ke krájení potravin krájecí prkénko.

V závislosti na kvalitě vody (rez v potrubí, minerály apod.) se mohou na dřezu, především při nedostatečné údržbě, tvořit barevné skvrny. Tomu lze předejít pravidelným čištěním jeho plechu a zařazením účinné filtrační jednotky pro úpravu vody do vodovodních rozvodů.

 

Autor: redakce
Další články ze sekce HOUSEHouse
Datum: 03.07.2018

 
 

CARSHOUSE
Vše o luxusních autech... A nejen o nich

LUXURYHOUSE
Svět luxusu, módy a doplňků...

Kadeřník KOMOhair
Kadeřnické studio v Praze - Holešovicích

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

LUXUSNÍPLÁŽE.cz
...ty nejkrásnější pláže a destinace

zpět Úvod / rubriky / HOUSEHouse / Nerezové dřezy na několik dekád? Ano, pokud se o ně dokážete starat

Aktuální číslo:
CARS HOUSE 2019

Kalendář akcí

Dnes je 21. února 2019, svátek má Lenka.

Nejbližší akce:

>>> další akce

MENHOUSE.cz
luxusní pánský portál

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNÍPLÁŽE.cz
...ty nejkrásnější pláže a destinace

LUXURYHOUSE
nový lifestylový časopis

CARSHOUSE
Vše o luxusních autech... A nejen o nich

ZEN SPA
Thajské masáže & spa

GASTROHOUSE
Portál o moderní gastronomii...

Kadeřník KOMOhair
Kadeřnické studio v Praze - Holešovicích

ŠéfredaktorZaVolanem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty