Jak vyčistit granitový dřez, aby sloužil věčně?

Granitové dřezy jsou v dnešní době velkým hitem. Důvodem je především jejich originální design a vzhled. A tak není divu, že klasické nerezové postupně vytlačují z daného segmentu. Samozřejmě je třeba se o granitový dřez náležitě starat, jelikož jedině tak bude nejenom sloužit doslova věčně, ale stejně tak bude dlouhou dobu i dokonale vypadat. Jak tedy pečovat o daný prvek interiéru, aby byl vždy dokonalý? Podívejme se společně.

Agresivita těmto dřezům nesvědčí

Než se podíváme na to, jak vyčistit konkrétní nečistoty a jak při čištění postupovat, je třeba si říci i to, co k danému dřezu rozhodně nepatří. Je to jakákoliv agresivita. Tím máme na mysli třeba situaci, kdy na daný dřez položíte horký hrnec. Tomu se určitě vyvarujte. Stejně tak je dobré eliminovat to, aby se dostal do kontaktu s látkami, jako jen třeba kyselina citronová, stejně jako kyselina mravenčí. Ve vysokých koncentracích mu rozhodně mohou uškodit. Tím se dostáváme k samotným přípravkům, jelikož některé tyto látky obsahují. Těmi granitový dřez rozhodně nečistěte. Stejně tak se vyhněte i takovým čističům, které obsahují písek, nebo jiné pevné částice. Sice mohou být účinné na zašlou špínu, ale zároveň to může znamenat u velké riziko toho, že dřez výrazně poškrábáte.

Čistěte pravidelně a ihned

První rada spojená s čištěním granitového dřezu se týká faktu, že je ideální věnovat mu pozornost ihned po zašpinění. Není dobré nechávat špínu, aby se výrazně zažrala do daného materiálu. Ten sice není příliš porézní, a tak se není třeba obávat toho, že by se třeba káva nebo víno do dřezu po několika dnech doslova vcucla. Přesto ale mohou dané skvrny v kombinaci s vodní usazeninou způsobit nečistotu, která bude odstranitelná poměrně komplikovaně. Proto je dobré dřez opláchnout v podstatě po každém použití. Postačí jenom vlahá voda a jemný hadřík, nebo jemná houbička.

Klasické čištění zvládnete i pomocí saponátu

Pokud půjde o pravidelné a důslednější čištění, je určitě dobré využít některého z běžných domácích přípravků. My doporučujeme klasický saponát určený na běžné mytí nádobí. Právě ten naneste na houbičku a krouživými a jemnými pohyby čistěte granitový dřez. Není to nic složitého ani časově náročného. Díky tomuto postupu jednoduše odstraníte všechny zbylé nečistoty, se kterými si klasický výše doporučovaný oplach neporadí. Takto čistit granitový dřez doporučujeme alespoň dvakrát týdně, nebo pokaždé, kdy se v něm objeví větší nečistota, než taková, která je v kuchyni běžná.

 

 

Speciální přípravky umí nejenom čistit

Ne vždy ale můžete na čištění granitových dřezů využívat jenom to, co máte po ruce. Dnes lze nakoupit celou řadu speciálních přípravků, které jsou to pravé nejenom s ohledem na samotné čištění, ale i s ohledem na prodloužení celkové životnosti. Speciální přípravky umí díky svému složení daný dřez nejenom velmi efektivně, ale také šetrně vyčistit. To je však jenom část jejich umění. Velká část je jejich složení takové, aby dokázaly vytvořit velmi jemný film, který dokáže výrazněji bránit výskytu nečistot a tím přispívají jak k vyšší čistotě, tak i delšímu skvělému vzhledu dřezu. Tyto produkty je vhodné kombinovat i s takovými, které jsou určeny proti usazování vodního kamene. Pokud nechcete, aby na vašem dřezu byly vidět stopy po kapkách vody, je tato péče také v podstatě nezbytná.

Investice, která se vyplatí

I když dané prostředky mohou být dražší než běžný saponát, pamatujte na to, že díky nim docílíte skutečně dokonalého vzhledu granitového dřezu. Navíc jich stačí použít skutečně jenom malé množství, a tak se rozhodně nejedná o nijak pravidelnou investici, se kterou by bylo nutné při údržbě dřezu počítat. Chcete zjistit více o aktuální nabídce granitových dřezů a jejich vhodné údržbě? Kontaktujte správného specialistu, který Vám ochotně poradí.

 

 

Autor: redakce
Další články ze sekce HOUSEHouse
Datum: 25.02.2017

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / HOUSEHouse / Jak vyčistit granitový dřez, aby sloužil věčně?

Aktuální číslo:
CARS HOUSE 2019

Kalendář akcí

Dnes je 21. ledna 2020, svátek má Běla.

Nejbližší akce:

>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty