Jak ušetřit prostor se stavebním pouzdrem Eclisse

Moderní doba si vyžaduje moderní řešení bydlení. Interiérové dveře jsou jedním z nejvýraznějších prvků bytu. Správná volba dveří může zajistit úsporu prostoru a být zároveň zajímavým designovým elementem. Ať už máte malý byt a potřebujete ušetřit co nejvíce místa, nebo prostě jen chcete udělat dojem na návštěvu, posuvné dveře mohou být dobrou volbou.

Posuvné versus otočné dveře

Zkuste si představit, že máte doma otevřeny všechny dveře současně a kolik místa mohou asi tak zabírat. Jedny interiérové dveře se zásuvným systémem ušetří průměrně 1m2! Můžete si tak dovolit pořídit si více nábytku, anebo se prostě jen těšit pohledem na prostorný byt. Ke všemu už se nebudete bát, že vám děti rozbijí dveře při hře na honěnou, ani je nevysklí nečekaný průvan.

Posuvné dveře mají navíc efektivně řešené dveřní kování, které ocení například majitelé neposedných domácích mazlíčků. Někteří šikovní čtyřnozí miláčci jsou schopni vyskočit a zatlačit na kliku tak, že dveře nakonec otevřou. Kdo má potom uklízet ten nepořádek, který nadělají v ložnici? Pokud si nainstalujete posuvné dveře tam, kam potřebujete, ušetříte si práci i vlastní nervy.

Další výhodou je tichá manipulace. Při zavírání nebo otevírání se vám už nestane, že byste probudili své ratolesti. Dveře kloužou po kolejnici do pouzdra hladce a tiše.

Samozřejmě ne všude je možné zabudovat tuto konstrukci. V místech, kde není prostor pro instalaci stavebního pouzdra, je varianta otočných dveří hodící se alternativou. Klasické otočné dveře visí většinou na dvou pantech. Zatím jsou běžnější v českých domácnostech a jistě si najdou své příznivce, které nezajímají moderní trendy v bydlení.

Co jsou stavební pouzdra

Jedná se o dutinu ve zdi, do které se zasouvají dveře tím způsobem, že kopírují stěnu. Je to minimalistické řešení, díky kterému se vyhnete odřené barvě v místech, kde se otevírají dveře směrem ke zdi. Navíc se vám už nestane, že si roztrhnete rukáv o kliku.

Stavební pouzdra jsou vhodná nejen pro malé prostory, ale také do atypických bytů a pro náročné zákazníky. Tento systém „neviditelných“ zárubní se hodí téměř do každého interiéru. Vypadají elegantně jak v domácnostech, tak v hotelu či kanceláři.

Způsob zabudování

Nezáleží na tom, zda jsou zdi ve vašem bytě ze sádrokartonu nebo zděné příčky. Existují pouzdra vhodná pro oba případy. Konstrukce jsou pevné a neohýbají se. Navíc s nimi jde lehce manipulovat.

Odnímatelná kolejnice umožňuje snadno upravovat nastavení dveří. Jejich usazení je také jednoduché. Díky vodícímu trnu, který můžete přišroubovat k zemi nebo přímo k pouzdru, jsou dveře perfektně vycentrované.

Pokud se obáváte popraskané omítky při instalaci pouzdra, nemějte strach. Pouzdro pro posuvné dveře obsahuje síť z vroubkovaného drátu, která tomu zamezí.

Z čeho můžete vybírat

Jakmile víte, zda potřebujete konstrukci pro sádrokarton nebo zděnou příčku, můžete začít s výběrem typu pouzdra. Existuje několik druhů, které se liší podle charakteru posuvných dveří. Volba v tomto případě závisí čistě na vašich představách a vkusu. V potaz samozřejmě musíte vzít rozměry zdi, kam se budou pouzdra zabudovávat. Na výběr jsou čtyři základní varianty:

1. jednokřídlové,

2. dvoukřídlové,

3. teleskop,

4. zákryt. 

Pakliže jsme rozhodnuti pro koupi stavebního pouzdra, máme vybraný typ i změřené rozměry, nabízí se otázka, jakou zvolit značku. Firma Eclisse patří mezi přední výrobce těchto dveřních instalací. Jejich pouzdra jsou zárukou vysoké kvality. Jedná se o certifikované výrobky vyznačující se pevnou konstrukcí a vysokou životností. Velkou výhodou je, že Eclisse má svou výrobnu také v České republice, to znamená, že dodání nebude trvat tak dlouho, jakoby tomu bylo v případě objednání produktu ze zahraničí.

 

 

 

Autor: redakce
Další články ze sekce HOUSEHouse
Datum: 04.09.2017

 
 

CARSHOUSE
Vše o luxusních autech... A nejen o nich

LUXURYHOUSE
Svět luxusu, módy a doplňků...

Kadeřník KOMOhair
Kadeřnické studio v Praze - Holešovicích

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

zpět Úvod / rubriky / HOUSEHouse / Jak ušetřit prostor se stavebním pouzdrem Eclisse

Aktuální číslo:
číslo 2

Kalendář akcí

Dnes je 28. května 2018, svátek má Vilém.

Nejbližší akce:

>>> další akce

Anketa

Kde letos strávíte Vaši dovolenou?

Celkem hlasovalo 2717 lidí.

MENHOUSE.cz
luxusní pánský portál

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNÍ PLÁŽE
...ty nejkrásnější pláže a destinace

LUXURYHOUSE
nový lifestylový časopis

CARSHOUSE
Vše o luxusních autech... A nejen o nich

ZEN SPA
Thajské masáže & spa

GASTROHOUSE
Portál o moderní gastronomii...

Kadeřník KOMOhair
Kadeřnické studio v Praze - Holešovicích

ŠéfredaktorZaVolanem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty