Jak pružná je pružinová matrace?

/

Zájemcům o nákup matrace je k dispozici mnoho různých typů. Ty nejlevnější molitanové dnes již nikdo nekupuje (a mladší ročníky ani neznají), takže nejčastější dilema, ke kterému při výběru matrace dochází, lze zjednodušeně prezentovat jako paměťová pěna vs. pružinová matrace. Pružinové matrace existují již desítky let a jsou pravděpodobně jedním z nejtradičnějších typů matrací. Nabízejí tělu pružnou podporu díky různým typům cívek a pružin. Jejich nespornou výhodou je, že po dobu své existence poskytly dostatek času na zdokonalení a odstranění nedostatků, což moderní paměťovou pěnu teprve čeká.

Začneme nevýhodami

Poměrně časté stížnosti, které se kupí na matrace z pružin, zní:

  • Pružinové matrace poskytuje menší ulehčení tlaku kloubů.

  • Pružinové matrace se rychleji opotřebují, a jsou-li starší, mohou jejich pružiny vydávat nepříjemné a mnohdy hlasité zvuky.

První problém se dá odstranit poměrně snadno tak, že se matrace zavčas vymění za novou. Mezi pružinovými matracemi (a jsou to právě ty, u kterých se zmíněné nedostatky vyskytují) se najdou cenově velmi přátelské typy a výměna matrace o nějaký rok dříve, než je běžný standard (který se mimochodem pohybuje kolem sedmi let), není žádná tragédie. Vzhledem k tomu, že se matrace nedají prát, udělá každá nová a čistá radost. Druhý problém nemusí být problémem, protože úleva je subjektivní záležitost. Pružinové matrace jsou trochu tvrdší, a kdo preferuje spaní na měkkém, může je vnímat negativně. Ani v tomto případě však nemusí pružiny zcela zavrhovat, dnes existuje mnoho druhů a na zátěž lidského těla reagují různě.

Jak pružná je pružinová matrace?

Není pružina jako pružina

Různé typy pružinových matrací lze identifikovat podle konkrétních použitých cívek nebo pružin. Čím silnější jsou cívky vnitřní pružinové matrace, tím je pevnější. Tenčí cívky jsou méně pevné, ale dokážou se mnohem lépe tvarovat podle vašeho tělesného profilu.

Existují čtyři různé typy matrací: taštičková, offsetová, Bonnellova a kontinuální.

 

  • Taštičkové matrace mají jednotlivé pružiny zabalené v látkovém potahu. Jejich výroba bývá dražší a často je lze najít v matracích vyšší třídy. Jejich konstrukce umožňuje, aby každá cívka fungovala samostatně - přizpůsobila se tlaku nezávisle a oddělovala pohyb.

  • Ofsetové (stejně jako taštičkové cívky) najdete v matracích z vnitřních pružin vyšší třídy. Mají tvar přesýpacích hodin s plochými vrcholy a spodky, které se spojují šroubovicovými dráty. Tyto typy cívek jsou tuhé, trvanlivé a přizpůsobí se vašemu tělu.

  • Pužinky Bonnell najdete ve většině levnějších variant pružinových matrací. Mají tvar přesýpacích hodin a mají širokou část, která se ohýbá, takže tělo může pod vlastní vahou přiměřeně klesnout klesnout, když je aplikována váha.

  • Spojené pružiny jsou podpůrnější než Bonnellovy, protože jsou složeny z dlouhého drátu, který je stočený do stovek cívek ve tvaru S. Tyto cívky jsou spojeny šroubovicovým šněrováním, které nabízí oporu a vytváří prvek izolující pohyb.

     

Jaký typ výrobku se skrývá pod popiskou pružinové matrace 90×200, je třeba zjistit podrobným studiem a dotazováním u prodejce. Pokud se jedná o profesionála, který zná své zboží, jistě se vám dostane vyčerpávající odpovědi.

To nejlepší na konec

Pružinové matrace představují jedinečnou oporu pro záda. Navíc jsou vzdušné, takže eliminují výskyt plísní a alergenů. Při jejich výrobě se využívají vyzkoušení špičkové přírodní a umělé materiály a pružinky nejsou patrné ani zrakem, ani pohmatem. Vrcholem dokonalosti a luxusu jsou matrace taštičkové, některé firmy je prodávají je vyčleňují z pružinových a prodávají je jako samostatnou kategorii.

Jaký nejstarší typ pružinových matrací pamatujete? Jakou s nimi máte zkušenost?

 

 

 

Zdroj foto: Eco-matrace.cz

 

Autor: redakce
Další články ze sekce BYDLENÍ a DESIGN / HouseHouse
Datum: 15.11.2021

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / BYDLENÍ a DESIGN / HouseHouse / Jak pružná je pružinová matrace?

Aktuální číslo:
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

Kalendář akcí

Dnes je 28. září 2022, svátek má Václav.

Nejbližší akce:

>>> další akce

Anketa

Kde letos strávíte dovolenou?

Celkem hlasovalo 5704 lidí.

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu: