Dětské postele: průvodce výběrem lůžek od novorozenců po dospívající

Správný výběr dětské postele je pro vývoj vašich ratolestí velmi důležitý. Postel je totiž klíčovou součástí dětského pokoje, a je podstatné, aby odpovídala rozměrům a všem potřebám, díky kterým se vaše dítě bude v pokoji cítit dobře.

Dětské postele

Existuje spousta aspektů, dle kterých lze lůžko vybrat a nejednomu rodiči takový výběr může zamotat hlavu. Postel s přistýlkou? S úložným prostorem? Ve tvaru auta nebo domečku? A jaký materiál zvolit? Každý typ má rozhodně něco do sebe. Pojďme se na ně podívat a společně rozebrat (než je doma složíte).

Postýlky pro nejmenší

Pokud čekáte miminko, pravděpodobně už doma postýlku máte, abyste pak narozený uzlíček štěstí měli po návratu z porodnice kde uložit. Každému se jistě vybaví dřevěné lůžko s mřížemi, protože na prvním místě je samozřejmě bezpečnost, aby děťátko nevypadlo. Některé modely disponují stahovací bočnicí, aby se třeba daly přisunout k posteli rodiče nebo obecně poskytly větší prostor k manipulaci. Jiné zase mají kolečka, kdybyste zjistili, že místo v pokoji miminku z nějakého důvodu nevyhovuje.

Dětské postele: průvodce výběrem lůžek od novorozenců po dospívající

Cestovní postýlky

Jestli plánujete přesun dál, než po pokoji, určitě se vám bude hodit cestovní postýlka. Ty bývají z lehkých materiálů, snadno se sestavují a rozkládají, cestovní obal ke snadnému přenášení je u nich samozřejmostí. Jako permanentní řešení ale rozhodně zvolte klasickou postýlku, která miminku poskytne vyšší komfort i bezpečí.

Postýlky s nebesy

Chcete-li děťátku poskytnout skutečně pohádkové spaní, variantou jsou postýlky s nebesy. Ty jsou velice designové a dokáží vhodně doplnit interiér bytu. O trochu víc je spíše ocení rodiče.

Dětské postele: průvodce výběrem lůžek od novorozenců po dospívající

Postele pro předškoláky a školáky

Když už je vaše dítě větší, zaslouží si plnohodnotné spaní ve vlastní posteli, která se za dětskou postýlku vyměňuje okolo třetího roku života. Důležitou roli hrají rozměr, barva i materiál, aby postel ladila se zbytkem pokoje.

Pohádkové postele

Uložit ratolesti v předškolním věku bývá úkon hodný superhrdiny. Proto je dobré, když se do postele můžou těšit. Ať už je to díky motivům z Disney pohádek, nebo neobvyklému tvaru. Malého závodníka dostanete do postele snáz, pokud bude zrovna vypadat jako auto. Oblíbená jsou i lůžka, která konstrukcí připomínají domeček. Přes trámy lze přehodit deku a rázem je z postele i místo na hraní.

Se skluzavkou?

I takové existují, ale připravte se, že budou dražší. Dítě půjde spát raději s vidinou, že se ráno bude moci do nového dne sklouznout. Jsou vhodné pro už starší děti, protože mají vysoké nohy a vedou k nim schůdky, nebo žebřík.

Úložný prostor, nebo přistýlka?

Je naprosto běžné, že si děti dělají ve škole nové kamarády a sem tam uspořádají nějakou tu přespávačku. Aby bylo hosta kde uložit, pod roštem mají některé postele ještě výsuvnou přistýlku. Spousta z nich je řešena i tak, že nepřijde ani o úložný prostor.

Multifunkční postele

Pokud máte problém s místem, řešením může být multifunkční postel. Ta může mít zabudovaný i třeba psací stůl a je konstruovaná tak, aby poskytla co nejvíc úložného prostoru. Většina je patrová, takže k ní vede buď žebřík, nebo schody, které fungují i jako šuplíky.

Hodně dětí, málo místa?

S tím pomohou patrové postele, dobře známé jako palandy. Zvládnou pojmout více dětí na malém prostoru. Navíc často mají zabudovanou skříň nebo jiný úložný prostor, některé dokonce disponují i přistýlkou.

Dětské postele: průvodce výběrem lůžek od novorozenců po dospívající

Pro dospívající

Děti častokrát ze svých zálib vyrostou a v pubertě už v autě nebudou chtít spát. Nejeden capart se přes léto vytáhl o dvacet čísel, proto je dobré myslet dopředu a pořídit postel dospěláckých rozměrů.

Co je pro vás důležitým faktorem při výběru dětské postele? Dáváte přednost designu, materiálu, nebo třeba multifunkčnosti? Dejte nám vědět do komentářů, jaké posteli byste dali přednost.

 

 

 

Zdroj foto: Aminabytek.cz, Pixabay.com

 

Autor: redakce
Další články ze sekce HOUSEHouse
Datum: 02.11.2021

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / HOUSEHouse / Dětské postele: průvodce výběrem lůžek od novorozenců po dospívající

Aktuální číslo:
Zveme vás do kina: NENÍ ČAS ZEMŘÍT

Kalendář akcí

Dnes je 29. ledna 2022, svátek má Zdislava.

Nejbližší akce:

>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu: