Jak do dětí dostat ovoce a zeleninu, když je odmítají?

Mnohé maminky to určitě znají. Děti si stěžují na to, že jim ovoce nechutná, nosí vám ho ze školy zase zpět, hází ho po zemi a vy s tím neuděláte vůbec nic. Jak ale důležité vitamíny dětem do stravy přidat, když jim ovoce nechutná? Tady máte hned 3 tipy! 

1. Jídlo hrou

Aby si děti na ovoce zvykly, můžete jim z něj vytvarovat různé postavičky, zvířátka nebo zábavné motivy, díky kterým si ji rychle oblíbí. Vytvořit můžete také zábavné svačinky ve formě různých obrázků na talíři, které vytvoříte právě z ovoce a zeleniny. Vyzkoušejte ozdobit třeba jejich oblíbený sandwich nebo jogurt a uvidíte, že ovoce či zeleninu snědí, ani nebudou vědět jak!

  

2. Jděte příkladem

Děti rády napodobují to, co vidí doma. Aby si tedy ovoce a zeleninu oblíbily, musí u vás vidět, že i vám chutnají. Pokud je ovoce a zelenina přirozenou součástí jídelníčku, přizvěte děti, aby také ochutnaly. Vyzkoušet můžete nejdříve klasické druhy a pak přejít na ty méně tradiční.

  

3. Chutné šťávy

Nebaví vaše děti ovoce a zeleninu kousat? Pak jim připravte skvělé čerstvé šťávy, které si mohou vychutnat k snídani i jako malou svačinku. Stačí vybrat ovoce, které jim chutná, a k němu přidat další, které už v oblibě tolik mít nebudou. Samotná výroba šťávy je zábavná. Vyzkoušet si to mohou i ony samy! Stačí si pořídit kvalitní odšťavňovač a zábava může začít! Naším tipem na odšťavňovač je například šnekový odšťavňovač Orava OS-151, který je nízkootáčkový a zaručuje tak jedinečný a precizní způsob jak z ovoce a zeleniny získat maximum nutričních hodnot. Odšťavňovač Orava nabízí větší výtěžnost šťávy z ovoce a zeleniny oproti běžným odšťavňovačům. V balení naleznete také dvě 1 000 ml nádoby na šťávu i dřeň. Motor odšťavňovače Orava je tichý a obsluha je velmi snadná. Reverzní chod motoru brání ucpání a dovolí zpracovávat i větší dávky bez potřeby čištění.

  

Také byste si s vašimi dětmi rádi připravovali čerstvé šťávy z ovoce a zeleniny? Pak navštivte www.orava.cz a vyberte si jeden z mnoha odšťavňovačů.

 

 

Autor: M. Vaněk | Gastrohouse.cz
Další články ze sekce GASTROHOUSE
Datum: 01.12.2017

 
 

CARSHOUSE
Vše o luxusních autech... A nejen o nich

LUXURYHOUSE
Svět luxusu, módy a doplňků...

Kadeřník KOMOhair
Kadeřnické studio v Praze - Holešovicích

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

LUXUSNÍPLÁŽE.cz
...ty nejkrásnější pláže a destinace

zpět Úvod / rubriky / GASTROHOUSE / Jak do dětí dostat ovoce a zeleninu, když je odmítají?

Aktuální číslo:
CARS HOUSE 2019

Kalendář akcí

Dnes je 16. října 2018, svátek má Havel.

Nejbližší akce:

>>> další akce

Anketa

Kde letos strávíte Vaši dovolenou?

Celkem hlasovalo 2736 lidí.

MENHOUSE.cz
luxusní pánský portál

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNÍPLÁŽE.cz
...ty nejkrásnější pláže a destinace

LUXURYHOUSE
nový lifestylový časopis

CARSHOUSE
Vše o luxusních autech... A nejen o nich

ZEN SPA
Thajské masáže & spa

GASTROHOUSE
Portál o moderní gastronomii...

Kadeřník KOMOhair
Kadeřnické studio v Praze - Holešovicích

ŠéfredaktorZaVolanem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty