Malta nabízí zážitek pro milovníky čistých pláží a moře, ale také historické fanoušky

Ostrov, nad kterým slunce nezapadá – ani obrazně, ani v reálu – chtělo by se říci. Malta je prostě fenomén, i když je poměrně malá, na dovolenou sem míří každoročně statisíce turistů. Některé oslovila nabídka pláží, pyšnících se také prestižní Modrou vlajkou, jiné zase megalitické stavby, starší než některé evropské památky podobného charakteru.

Takže, co dodat? Jen se dobře bavte, protože na zdejší dovolenou určitě ještě dlouho nezapomenete…

Historie Malty začala už dávno, pány tu byli Angličané i Turci

Středomoří má za sebou pár desítek zajímavých staletí, což dokládá i historie malého ostrova, jenž bychom hledali na mapách těsně pod Sicílií. Jak se dozvíte z cestovatelského webu Desperado.cz, na Maltě vládli v jistou dobu rytíři Johanitského řádu, turečtí Osmané, ale také britská koruna. Malta je nezávislá zhruba půlstoletí, ale památky dokumentující její dějiny rozhodně nezmizely. Dokladem je třeba zdejší metropole Valletta. Založená „až“ v roce 1566, ale přesto pyšnící se zápisem na prestižní seznam UNESCO. Valletta je spjatá i s jezuity, kamenné stavby dokázaly úspěšně přežít i německé bombardování za druhé světové války. Ve zdejších uličkách navštívíte anglikánský chrám, Tritonovou fontánu i bezpočet obchodů a obchůdků.

Zajímavé jsou určitě i zdejší pláže, jejichž azurová voda se dočkala i prestižních ocenění. V celoevropském kontextu jsou totiž tyto resorty označeny jedničkou s hvězdičkou, překonají mnoho dalších středomořských destinací. Mezi nejoblíbenější pláže, kde si užijete potápění i další vodní radovánky, patří třeba Golden Bay nebo Ghajn Tuffieha, ale určitě bychom mohli jmenovat také Paradise Bay, kde anglické pojmenování turisty rozhodně neklame. Když zatoužíte po klidnějších místech, máme jednoduchou radu. Vyrazte do vnitrozemí – obdivovat tu můžeme nejen megalitické stavby, ale také tichou Mdinu, jedno z historických center Malty, kam nesmí jezdit auta a klid je tedy dokonale zaručen. Tedy pokud se vyhnete turistům.

Zdroj foto: Jaroslav Hruška

 

 

Autor: redakce
Další články ze sekce CESTOMÁNIE / LUXUSNÍ PLÁŽE
Datum: 10.11.2018

 
 

CARSHOUSE
Vše o luxusních autech... A nejen o nich

LUXURYHOUSE
Svět luxusu, módy a doplňků...

Kadeřník KOMOhair
Kadeřnické studio v Praze - Holešovicích

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

LUXUSNÍPLÁŽE.cz
...ty nejkrásnější pláže a destinace

zpět Úvod / rubriky / CESTOMÁNIE / LUXUSNÍ PLÁŽE / Malta nabízí zážitek pro milovníky čistých pláží a moře, ale také historické fanoušky

Aktuální číslo:
CARS HOUSE 2019

Kalendář akcí

Dnes je 21. února 2019, svátek má Lenka.

Nejbližší akce:

>>> další akce

MENHOUSE.cz
luxusní pánský portál

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNÍPLÁŽE.cz
...ty nejkrásnější pláže a destinace

LUXURYHOUSE
nový lifestylový časopis

CARSHOUSE
Vše o luxusních autech... A nejen o nich

ZEN SPA
Thajské masáže & spa

GASTROHOUSE
Portál o moderní gastronomii...

Kadeřník KOMOhair
Kadeřnické studio v Praze - Holešovicích

ŠéfredaktorZaVolanem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty