Jak zvolit parkoviště u letiště?

Využili jste někdy parkování u letiště Václava Havla v Praze během vašeho cestování do světa? Pokud ano, tak to jste si nemohli nevšimnout rozmanité nabídky parkovacích služeb, nabízených provozovateli soukromých parkovišť v blízké vzdálenosti od letiště. Cenová nabídka provozovatelů je dost podobná, otázkou je jak si tedy zvolit tu nejlepší aktuální nabídku parkování a to za nejlepší cenu.

Ve skutečnosti je poměrně hodně kritérií, dle kterých si můžete zvolit to správné parkoviště pro Vás, ale zjistit 100% správné informace na webech parkovišť není vždy jednoduché či vůbec možné. Mezi základní kritéria. na která se má cenu zaměřit, patří: cena a způsoby účtování parkování, vzdálenost parkoviště od terminálu letiště, zkušenosti a hodnocení uživatelů. Samozřejmostí jsou i doplňkové výhody a služby, které mohou hrát rozhodující roli ve volbě mnohých zákazníků:

Možnost parkování pod střechou

Jak moc si vážíte vaše auto? Snažíte se vyhnout automatickým mycím linkám, abyste nepoškodili vrstvu laku karosérie, automobil parkujete v garáži, snažíte se včasně opravovat škrábance či preventivně necháváte rozleštit lak? Pak venkovní parkování nemusí být zrovna dobrou volbou pro vaše auto.

Asfaltový povrch parkoviště

Jsou „parkoviště“, která nejsou zaasfaltované, a tudíž nemohou oficiálně provozovat parkování. Samozřejmě i tito provozovatele mají řešení jak podnikat v tomto oboru – nenabízejí parkování ale krátkodobé pronájmy pozemku o výměře xy, které můžete využít dle vlastního uvážení. Asi pro žádného poctivého automobilistu nebude novinkou, že mimo asfaltové vozovky se auto za jízdy špiní a po dešti či sněžení nemusí být jednoduché z takového povrchu vyjet.

Pojištění parkoviště

Záleží Vám na vašem majetku? Automobil je nedílným členem moderní rodiny a, vzhledem k dost vysoké pořizovací ceně, rozhodně patří do kategorie drahého majetku. Ať už vlastníte automobil za 50 000 Kč či za 3 500 000 Kč, jsme si jistí, že volbu vozu jste provedli na základě vašich finančních možností a v obou případech se jednalo o Vaší poměrně velkou investici. Představte si scénář, kdy po návratu z dovolené či z pracovní cesty se vracíte do ČR a zjistíte, že na vaše auto spadla velká větev a způsobila poškození čelního skla střechy a kapoty vašeho vozu. První, co Vás zajímá, je jak se k tomuto problému postaví provozovatel parkoviště, kterému vlastně platíte peníze pouze z důvodu umožnění bezpečného parkování na jeho pozemku. V okamžiku, kdy provozovatel nemá parkoviště vhodně pojištěné, hrozí Vám, že si automobil budete muset opravit sami na vlastní náklady, a to nemusí být zrovna malá částka. Proto uznejte, že má cenu se zajímat o pojištění parkoviště předem. Někdo to bere vážně a někdo to moc neřeší – každý se k cizímu majetku staví po svém, proto je pouze na Vás, pro jaké parkoviště se rozhodnete.

Oplocení parkoviště

Berete to jako samozřejmost - ono to samozřejmostí bohužel být nemusí. Asi každý od slušného parkoviště očekává, že musí být oplocené. Můžete se ale setkat i s provozovateli parkoviště, kteří to tak jako Vy nevidí. Kvalitní oplocení pozemku je pro středně velké parkoviště investici okolo 150 až 250 tisíc korun, což lze považovat za poměrně nákladnou položku hned po zaasfaltování pozemku. Najdou se i provozovatelé, kterým postačí mít oplocenou přední část parkoviště (vjezd na parkoviště), zbytek je zajištěn buďto sousedskou důvěrou či spoléháním na poctivost spoluobčanů. Jen v Praze za rok 2015 bylo řešeno tisíce případu vandalizmu na autech. Mezi nejčastější se řadí:

  1. Poškrábání laku klíčem - 45,5 %
  2. Poškození oken - 16,3 %
  3. Poškození karoserie - 9 %
  4. Krádež znáčků - 6,2 %
  5. Krádež dílů vč. kol - 4,5 %
  6. Proříznutí pneumatik - 3,9 %
  7. Zapálení auta - 3,4 %
  8. Potřísnění vejci - 2,8 %
  9. Posprejování - 2,2 %
  10. Vypuštění vzduchu z pneumatik - 2,2 %

Myslíme si, že je úkolem vlastníka vozidla zajistit maximální ochranu auta po celou dobu cestování. Pokud tento problém dokážete vyřešit volbou správného parkoviště, tak tzv. zabijete dvě mouchy jednou ranou. Dbejte na všestranné oplocení parkoviště a to bez ohledu na hezké historky provozovatelů parkoviště – ono se to nakonec může vymstít zrovna Vám.

Kamerové zabezpečení parkoviště

Stejně tak jako všestranné oplocení parkoviště je nahrávací kamerový systém nepostradatelným prvkem zabezpečení parkoviště. Představte si klasický scénář, kdy řidič, který zaparkoval své auto vedle vašeho, nepozorně vyjíždí z parkoviště a omylem poškodí vaše auto. Může se jednat o nešťastnou náhodu, zapříčiněnou nezkušeným řidičem či řidičkou, ale ve finále problém máte Vy. Je potřeba zjistit, kdo a kdy přesně poškodil váš vůz. Proto nejlepší možnosti je zpětné promítnutí videozáznamu z bezpečnostních kamer, kdy se 100% jistotou zjistíte potřebné údaje a bude moct jednoduše a úspěšně vyřešit poškození vašeho vozu.

Možnost platby kartou

V dnešní době je absence možnosti platby kartou vnímaná jako nedostatek podniku – což je ale jednoduše pochopitelné, větší část transakcí v ČR probíhá bezhotovostní formou platby. V okamžiku kdy pospícháte na terminál letiště pod vlivem stresu a obav, že nestihnete Váš let, pobíhání po terminálu letiště a hledání bankomatu pro výběr hotovosti na zaplacení parkoviště asi málo koho potěší . Proto stojí za to zjistit i platební metody, které Vámi zvolené parkoviště u letiště podporuje – můžete se vyhnout zbytečnému stresu a ušetřit váš čas v okamžiku, kdy se každá minuta cení.

Věrnostní program pro zákazníky

Říká se, že Češi slyší na slovo „sleva“ a „zdarma“. Ve skutečnosti národnost nemá vliv na tento jev – každý rozumný člověk vyhledává vhodné řešení svého problému a to za rozumnou cenu. Proto pravděpodobně oceníte pokud i u služby, jako je parkování u letiště, Vám provozovatel nabídne stát se členem věrnostního programu a platit méně za stejnou kvalitu. Pokud cestujete letecky dva a vícekrát ročně, tak je věrnostní program na místě i pro Vás. Můžete se setkat např. s nabídkou každého 5 parkování se slevou 50% či s bodovými systémy, kdy po nasbírání potřebného počtu bodů můžete zaparkovat u letiště naprosto zdarma.

Doplňkové služby

S možnosti připojení k wifi, využití WC a příjemným pohoštěním u šálku kávy či čaje se setkáte u většiny kvalitních parkovišť. Můžete se ale setkat i s možnosti příplatkových služeb, mezi které patří ruční mytí automobilu či zabezpečení karosérie vašeho vozu speciální UV plachtou, která zabrání vyblednutí laku vlivem slunečního záření a zamezí zaprášení vozu, ať už parkujete pod střechou či pod čirým nebem.

Vyzkoušejte osvědčené parkoviště

Volba vhodného parkoviště u letiště je sice na první pohled maličkost, ale pokud to berete stejně vážně jako my, obzvlášť s ohledem na výše uvedené faktory, které mohou buďto usnadnit vaše parkování u letiště, či naprosto zkazit rodinnou dovolenou u moře, doporučujeme parkování u letiště ZAPARKUJTEUTELISTE.cz .

Doufáme, že Vám náš článek pomůže ve volbě vhodného parkoviště a přejeme hodně štěstí na vašich cestách.

 

 

 

Autor: redakce
Další články ze sekce CESTOMÁNIE / LUXUSNÍ PLÁŽE
Datum: 17.01.2017

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / CESTOMÁNIE / LUXUSNÍ PLÁŽE / Jak zvolit parkoviště u letiště?

Aktuální číslo:
Zveme vás do kina: NENÍ ČAS ZEMŘÍT

Kalendář akcí

Dnes je 8. prosince 2021, svátek má Květoslava.

Nejbližší akce:

>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu: