5 tipů na výlety ve Vysokých Tatrách

Máte v plánu udělat si příjemnou dovolenou na horách na čerstvém vzduchu a vybrali jste si zrovna malebné a velkolepé Vysoké Tatry? Potom se připravte, že můžete vybírat z mnoha různých výletů lišících se svou obtížností. V článku najdete pět tipů na méně až středně náročné výlety v samotném centru Vysokých Tater.

Velkou výhodou je dopravní spojení po hlavním turistickém centru Vysokých Tater, kdy v Popradu nastoupíte do električky a projdete centrální část, kde se nachází většina hotelů, ale i lyžařských středisek a počátků turistických tras. Už samotná jízda električkou s úžasným výhledem je zážitkem sama o sobě. V následujících několika tipech se vydáme do různých zákoutí Vysokých Tater a naše cesta bude vždy začínat od stanice elektrické železnice. Základem je vybrat si dobré ubytování Vysoké Tatry, odkud to budete mít všude kousek a cestu na start jednotlivých tras si výrazně ulehčíte.

Na Zelené pleso

Pokud z električky vystoupíme na stanici Tatranská Lomnica, můžeme se vydat cestou k Zelenému plesu. Odtud je dobré vyrazit k lanovce pro přiblížení na Skalnaté pleso. V případě, že vám to takto stačí, jde o nenáročný výlet. Ti odvážnější si ale mohou dopřát cestu právě až k Zelenému plesu, kde se nachází i chata s možností občerstvení.

Na Hrebienok

Pro všechny, kterým se nechce chodit do kopce, ale chtějí si pak užít například jen procházku z kopce, je ideální trasa na Hrebienok. Stačí dojet do Starého Smokovce a odtud nasednout na lanovou dráhu, která vás vyveze až na Hrebienok. Zde se můžete rozhodnout, jestli se vydáte prozkoumávat okolí, například se projdete na Studonovodské vodopády, nebo se vypravíte poklidnou procházkou zpět dolů do Starého Smokovce.

Symbolický cintorín

Symbolický cintorín je připomínkou lidí, kteří v krutých přírodních podmínkách Tater zahynuli. K vidění jsou barevně zdobené symbolické náhrobky i jména zesnulých. Pokud se sem chcete podívat, vystupte na zastávce Popradské pleso a následujte žlutou turistickou značku, která vás dovede právě až na toto místo.

K Popradskému plesu

Pokud budete od Symbolického cintorínu pokračovat po značené cestě, dorazíte až k Popradskému plesu. Odtud to můžete vzít okruhem až do Horního Smokovce, kde je opět stanice Tatranské elektrické železnice. Část cesty vede po příjemném asfaltovém chodníku, což ocení rodiny s dětmi a kočárky.

Štrbské pleso a jeho okolí

Příjemným a hlavně nenáročným výletem je procházka v okolí Štrbského plesa. Vystoupíte na stejnojmenné zastávce, odkud se můžete vypravit různými turistickými trasami. V blízkém okolí je terén vhodný i pro výlety s malými dětmi a kočárkem. Je zde i spousta restaurací a obchody pro doplnění zásob před výletem.

  

Autor: redakce
Další články ze sekce CESTOMÁNIE / LUXUSNÍ PLÁŽE
Datum: 25.02.2019

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / CESTOMÁNIE / LUXUSNÍ PLÁŽE / 5 tipů na výlety ve Vysokých Tatrách

Aktuální číslo:
CARS HOUSE 2019

Kalendář akcí

Dnes je 28. února 2020, svátek má Lumír.

Nejbližší akce:

>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty