Výkupu automobilu za hotové můžete využít takřka v každém bazaru. Příliš s tím ale neotálejte! Pro prodej vašeho ojetého vozu je totiž nyní velice příhodná doba!

Výkup automobilů za hotové je dnes již zcela běžnou službou, kterou vám nabídne drtivá většina tuzemských bazarů. To zřejmě pro mnohé z vás není až tak překvapivá informace. Čeho si ale zřejmě zatím každý nevšiml, je fakt, že prodeje ojetin neustále rostou a řada autobazarů proto nabízí i podstatně vyšší výkupní ceny, než na jaké jste mohli dosáhnout ještě poměrně nedávno. Pokud snad o prodeji vašeho plechového miláčka, který už má něco za sebou, zrovna uvažujete, příliš neváhejte. Právě nyní se totiž můžete celkem snadno dočkat mnohem zajímavější částky, než by vás vůbec napadlo. Výkup za hotové má navíc oproti dalším možnostem, jako třeba „komisnímu prodeji“ či soukromé inzerci, řadu výhod. Jakých?

Výkup automobilu za hotové má svoje výhody

Váš vůz lze samozřejmě nabídnout nejrůznějšími způsoby a záleží jen na vás, čemu dáte přednost. Jednou z nepopulárnějších cest je však dnes bezesporu výkup za hotové, se kterým se setkáte takřka v každém solidním bazaru. Tím, co na celé věci lidé oceňují zdaleka nejvíce, je rychlost, s jakou se nepotřebného vozu mohou zbavit, a především fakt, že lze inkasovat peníze okamžitě. Zpravidla sice v porovnání s „komisí“ obdržíte o něco nižší částku, ale při dnešních stoupajících cenách ojetin to ani příliš nepocítíte. Navíc za vás vyřídí potřebné dokumenty a rovněž přeberou všechny záruky za případné nedostatky vašeho auta.

750 tisíc prodaných vozů zvedá výkupní ceny

Při pohledu na statistiky za rok 2018 zjistíme, že lidé v České republice zakoupili cca 750 tisíc ojetých vozů a to průměrně o 15 % dráž než o rok dříve. Jsou to jednoznačně rekordní čísla. A právě vzhledem k tomuto mimořádnému zájmu je nyní možné pozorovat zvýšený konkurenční boj mezi jednotlivými autobazary, který přináší tomu, kdo chce svůj použitý vůz prodat, jeden pozitivní efekt.

Jsou to vyšší výkupní ceny! K těm bazary přistupují jednoduše proto, jelikož jsou kvůli zvýšené poptávce nuceny neustále doplňovat a rozšiřovat svoji nabídku.

Je tedy důležité zákazníka přesvědčit, aby svůj automobil, jehož se hodlá zbavit, neprodal u konkurence. A jak toho nejlépe docílit? Především vyšší nabídnutou cenou. Meziroční růst zhruba o 6 % není v tomto ohledu nijak zanedbatelný, a jelikož jde o průměr, narazíte samozřejmě i na místa, kde vám zaplatí i o poznání více. Někde jsou kvůli uzavření obchodu dokonce ochotni vyslat ke klientovi svého zaměstnance a celou transakci zrealizovat u něj, aby mu ušetřili čas a přesvědčili ho k prodeji právě jejich bazaru.

Zánovní ojetiny dnes „frčí“

Vykupována jsou sice auta takřka jakéhokoliv stáří, a to i v dosti zuboženém stavu, nicméně všude s nimi rozhodně neuspějete. Zajímavým trendem je však nárůst počtu inzerovaných zánovních ojetin. Za ty jsou obvykle považována auta maximálně čtyřletá. Nejenže jich přibývá, ale mají i nižší oficiálně deklarovaný nájezd než v minulosti. Za zmínku stojí i fakt, že nabídka benzínových zánovních aut rostla během posledního čtvrtletí cca šestkrát rychlejším tempem, než tomu bylo u vozů dieselových. A jaká jsou konkrétní čísla?

Množství inzerovaných vozů do 4 let stáří, které mají nízký nájezd a vysoký stupeň výbavy, se za první tři měsíce letošního roku zastavilo na čísle 32 028 a v porovnání s posledním kvartálem roku 2018 stouplo více než o 7 %. Průměrný nájezd klesl na 14 240 km a průměrný věk těchto zánovních ojetin se snížil na pouhý jeden rok.

10 nejinzerovanějších zánovních ojetin (01/2019)

MODEL

MNOŽSTVÍ

MODEL

MNOŽSTVÍ

Škoda Rapid

3 009

Volkswagen Golf

590

Škoda Octavia

2 440

Škoda Citigo

566

Škoda Fabia

2 296

Volkswagen Passat

450

Škoda Superb

850

Kia Ceed

440

Hyundai i30

837

Škoda Kodiaq

410

Žebříčkům vévodí Škodovka

Jak jste se mohli přesvědčit v přiložené tabulce, tak nabídkám zánovních ojetin na tuzemském trhu zcela jednoznačně dominuje Škoda se svými modely Rapid, Octavia, Fabia a Superb. Škoda Citigo pak obsadila sedmou příčku a zdatně si vedou rovněž vozy Hyundai i30 nebo Volkswagen a jeho modely Golf a Passat.

Nejširší nabídka je v Praze

Přestože roste prodej použitých aut takřka bez ohledu na jejich věk, na odbyt jdou u nás tedy čím dál lépe vozy mladší, méně opotřebované a s kvalitnější výbavou, což jistě souvisí i s dobrou hospodářskou situací celé země. A tak navzdory tomu, že existují i takové bazary, které od vás vykoupí vozidlo takřka v jakémkoliv stavu, je pochopitelné, že lépe se vám podaří udat auto zánovní, o které bude větší zájem. A kde byla v posledním čtvrtroce nabídka takových vozidel zdaleka největší? Vzhledem k ekonomickým možnostem obyvatel Prahy asi nikoho nepřekvapí, že to bylo právě naše hlavní město. Vybírat jste zde mohli hned z 11 985 inzerovaných zánovních automobilů. Z nejslabší nabídky pak mohli motoristé vybírat v Karlovarském kraji (510 ks).

Na nic nečekejte! Výkupní ceny jsou teď velmi slušné

Máte-li tedy k dispozici vůz, o který už nestojíte, není zřejmě důvod s jeho prodejem příliš otálet. Uspět můžete obzvláště s některým z výše zmiňovaných modelů, ale na slušné peníze si dnes v bazaru můžete přijít takřka s kterýmkoliv typem ojetého auta.

Takže, jak se rozhodnete? Prodáte hned, nebo snad budete vyhlížet ještě lepší podmínky? A nabídnete vašeho plechového miláčka za hotové, nebo raději zkusíte štěstí v komisním prodeji?

 

Autor: redakce
Další články ze sekce AUTO-MOTO / CARSHOUSE
Datum: 25.05.2019

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / AUTO-MOTO / CARSHOUSE / Výkupu automobilu za hotové můžete využít takřka v každém bazaru. Příliš s tím ale neotálejte! Pro prodej vašeho ojetého vozu je totiž nyní velice příhodná doba!

Aktuální číslo:
Zveme vás do kina: NENÍ ČAS ZEMŘÍT

Kalendář akcí

Dnes je 29. května 2020, svátek má Maxmilián.

Nejbližší akce:

25.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
26.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
27.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty