Slovenský závod automobilky Kia za prvních šest měsíců vyrobil 177.900 aut

/

Slovenský závod automobilky Kia za prvních šest měsíců vyrobil 177.900 aut, což představuje 4,7% meziroční nárůst v porovnání s prvním pololetím roku 2015. Rostla i výroba motorů a do konce června letošního roku se jich podařilo vyrobit více než 318.000 kusů. Tahounem výroby byla především nová generace modelu Sportage.

Model Kia Sportage získal díky své vysoké kvalitě a spolehlivosti hned několik významných ocenění. V průzkumu, který v Německu provedla respektovaná agentura J. D. Power, se třetí generace oblíbeného SUV ze Žiliny propracovala na první místo v hodnocení spokojenosti zákazníků. Sportage si svým výsledkem zajistil nejen první místo v kategorii SUV, ale dokonce se propracoval také na první místo celkového hodnocení mezi 68 modely od 24 výrobců automobilů. Tento výsledek je o to cennější, že přišel pouhých šest týdnů poté, co Sportage úspěšně ukončil dlouhodobý test na 100 000 kilometrů pod taktovkou uznávaného německého časopisu Auto Motor und Sport, kde se stal prvním automobilem v historii časopisu, který tento test dokončil bez jediné poruchy.

Čtvrtá generace modelu Sportage si velmi rychle získala sympatie evropských zákazníků a v současnosti je nejvyráběnějším automobilem v závodě Kia Motors Slovakia. V průběhu prvních šesti měsíců tohoto roku tvořila jeho produkce až 64 % z celkového objemu vyrobených vozů. Modelová řada cee'd dosáhla 28 % a praktická Kia Venga 8% podílu.

Na Slovensku vyrobené automobily pokrývaly v prvním pololetí roku 2016 až 59 % všech prodejů značky Kia v Evropě. Nejdůležitějšími trhy pro jediný výrobní závod Kia v Evropě byly Velká Británie (15 %), Německo (9 %), Španělsko (8 %), Itálie (8 %) a Rusko (7 %).

Také výroba motorů dosáhla pozitivního výsledku a za první pololetí roku 2016 jich bylo vyrobeno více než 318 000 kusů. Tento počet představuje nárůst o více než 11 %. Nejžádanější pohonnou jednotkou byl za prvních šest měsíců letošního roku naftový motor s přímým vstřikováním a objemem 1,7 l. Až 54 % z celkové produkce v prvním pololetí tvořily dieselové motory. Momentálně je více než polovina pohonných jednotek vyvážena do sesterského závodu Hyundai Motor Manufacturing Czech v českých Nošovicích.

 

 

Autor: Ivo Mikolášek | CARSHOUSE.cz
Další články ze sekce AUTO-MOTO / CARSHOUSE
Datum: 22.08.2016

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / AUTO-MOTO / CARSHOUSE / Slovenský závod automobilky Kia za prvních šest měsíců vyrobil 177.900 aut

Aktuální číslo:
CARS HOUSE 2019

Kalendář akcí

Dnes je 22. listopadu 2019, svátek má Cecílie.

Nejbližší akce:

>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty