Když se řekne hybrid…

Mužům se zalesknou oči a a v hlavě se jim otevře tabulka s různými modely. Ženy obvykle přemýšlí, kolik to bude stát a jakou barvu si vybrat. Vzhledem k tomu, že hybridy slaví 20 let, je jasné, že získaly na automobilovém trhu pevnou pozici.

Hybridní pohon kombinuje zážehový motor, baterii a elektromotor. Jak to dohromady funguje?

Tak, že všechny tři součásti spolupracují: vůz, který se plynule pohybuje, přenáší nevyužitou energii do baterie. Tam se uchová k pozdější spotřebě, takže není potřeba baterii dobíjet. Při čekání na semaforech se motor přepne do pohotovostního režimu. Tento systém vede k efektivnímu využití paliva. U pumpy tak rozhodně ušetříte, navíc je vůz tichý a neprodukuje žádné zplodiny.

Toyota Emil Frey

Od roku 1997 až ke krasavci Toyotě C-HR Hybrid

V roce 1997 představila Toyota svůj první hybrid. Předcházelo tomu mnoho let práce na vývoji a zlepšení hybridní technologie. Hybridním modelem Toyota Prius udala celosvětově nejúspěšnější automobilka zcela nový směr a potvrdila své prvenství v automobilovém segmentu. Prodalo se prvních 300 kusů…

Následovaly Toyota Estima Hybrid, Toyota FCHV a řada dalších, až k dnešnímu revolučnímu crossoveru, spojujícímu vlastnosti kupé a SUV, Toyotě C-HR Hybrid s výkonem 122 koní. Na první pohled vás zaujme ostrými tvary, jež evokují vybroušený diamant. Dokonalý design je patrný i v interiéru, kde byly použity smělé stylistické prvky.  Tento krasavec je na silnicích nepřehlédnutelný a když si připočtete jeho jízdní vlastnosti, bezhlučnost, spolehlivost a úsporu provozu, budete mít jedinou starost: jak ho co nejrychleji získat.

 Toyota Emil Frey

Elegán se solárním panelem na střeše

Druhou hvězdou vývojářů se stala Toyota Prius Plug-in Hybrid, jež je postavená na bázi Priusu IV. generace a na platformě TNGA.

Tento hybrid zahajuje revoluci ve světě osobních automobilů se svými rekordně nízkými emisemi CO2 na úrovni 23 g/km a průměrnou spotřebou 1,0 l/100 km. Jednou z mnoha technických zajímavostí je solární panel na střeše, jenž slouží k dobíjení baterie a prodloužil dojezdovou vzdálenost o 5 km. S trochou nadsázky se dá říct, že si s sebou vozíte vlastní elektrárnu.

 Toyota Emil Frey

Toyota Emil Frey

Česká pobočka švýcarské skupiny Toyota Emil Frey u nás provozuje již 24 let 3 autosalony. Lidé od Emila Freye si zakládají na perfektní péči o zákazníky, spolehlivém servisu a vstřícném jednání. Ve všech pobočkách si kromě širokého portfolia značek v čele s Toyotou, můžete koupit i ty nejnovější hybridní modely. Je jen na vás, který zvolíte. 

www.emilfrey.cz

 

 

Autor: Ivo Mikolášek | CARSHOUSE.cz
Další články ze sekce AUTO-MOTO / CARSHOUSE
Datum: 18.04.2017

 
 

CARSHOUSE
Vše o luxusních autech... A nejen o nich

LUXURYHOUSE
Svět luxusu, módy a doplňků...

Kadeřník KOMOhair
Kadeřnické studio v Praze - Holešovicích

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

zpět Úvod / rubriky / AUTO-MOTO / CARSHOUSE / Když se řekne hybrid…

Aktuální číslo:
číslo 2

Kalendář akcí

Dnes je 28. května 2018, svátek má Vilém.

Nejbližší akce:

>>> další akce

Anketa

Kde letos strávíte Vaši dovolenou?

Celkem hlasovalo 2717 lidí.

MENHOUSE.cz
luxusní pánský portál

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNÍ PLÁŽE
...ty nejkrásnější pláže a destinace

LUXURYHOUSE
nový lifestylový časopis

CARSHOUSE
Vše o luxusních autech... A nejen o nich

ZEN SPA
Thajské masáže & spa

GASTROHOUSE
Portál o moderní gastronomii...

Kadeřník KOMOhair
Kadeřnické studio v Praze - Holešovicích

ŠéfredaktorZaVolanem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty